LánybúcsúEsküvőBallagás

2019 óta április 15-e a művészet világnapja. Ezen a napon a cél a művészet fejlesztése, terjesztése és élvezete. Mivel a művészet a kreativitásból táplálkozik, megnyilvánulása igen sokszínű lehet. Azonban legtöbbször mégis a festészet, szobrászat, esteleg a zene jut eszünkbe róla.

Lufis cégként, mi egy másik művészeti ág népszerűsítésével szeretnénk megünnepelni ezt az igen fontos napot. Méghozzá azzal, hogy elhozzuk Nektek Olaszország híres lufis versenyének idei alkotásait.

BACI 2023
BACI 2023

Milánó, az idei BACI otthona

Olaszország tavaszai évek óta lufik körül forognak. Idén is Milánóban rendezték meg a BACI-t, ami egy nemzetközi lufis verseny, rengeteg résztvevővel és megszámlálhatatlanul sok léggömbbel. A versenyzők 18 országból érkeztek, és közel 400 fő mérkőztette meg magát.

Természetesen magyar résztvevőkből sem volt hiány. És, ami még jobb, több díjat is elhoztak. Na de haladjunk szép sorjában. :)

Hatalmas magyar sikerek

3 kategóriában is indult a 2 magyar lufiszerelmesünk, Nagy Mariann és Répászki Roland.

Óriás szobor verseny

Az első megmérettetés az óriás szobor kategória volt, melyben Roliék a dobogó igen előkelő második fokára állhattak fel. Rajtuk kívül még 12 csapat versenyzett, és az építés 2 napra elosztva összesen 21 órán keresztül tartott. Alkotásuk címe Exodus, és a szobor nagyjából 12-14 ezer db lufi felhasználásával készült. Mózes ruhája például 250 db léggömbből állt.

Nagy Mariann és Répászki Roland – Exodus
Nagy Mariann és Répászki Roland – Exodus

Az első helyen Aleks Hernandez – Kolombusz, a felfedező, a harmadikon pedig Alessandro Patané – Egy kis lépés... című alkotása végzett.

Aleks Hernandez – Kolombusz, a felfedező
Aleks Hernandez – Kolombusz, a felfedező
Alessandro Patané – Egy kis lépés...
Alessandro Patané – Egy kis lépés...

A közönség szerint

Ilyenkor persze a közönség is szavaz, az ő rangsorukban első helyezettként végzett ez a gyönyörű szobor, amely csak azért nem lett a szakmai zsűrinél dobogós, mert a szabályzat kimondja: a szobron belül a lufik 70%-ának felfújt állapotban kell lennie. Itt azonban a gorilla feje felfújatlan modellező léggömbökből készült. A 2. helyen szerintük az „Egy kis lépés”, a harmadikon pedig a mi „Exodosunk” végzett.

Florence Buret – Gorilla
Florence Buret – Gorilla

12 perces figura verseny

A második versenyszám a 12 perces figura készítése volt, ahol Roland ismét dobogóra állhatott, ezúttal a 3. fokra. Ilyenkor megadott lufikból kell 12 perc alatt bármilyen figurát elkészítenie a versenyzőnek.

Roland lufi hódja
Roland lufi hódja

Íme még néhány figura, a teljesség igénye nélkül:

12 perces verseny néhány kreálmánya
12 perces verseny néhány kreálmánya

Oszlop verseny

Végül következett az oszlop verseny, ami idén az idő körül forgott. Itt Mariann végzett az első helyen, amivel történelmet írt, ugyanis még soha senkinek nem sikerült 3 egymást követő évben elhozni ezt a díjat.

Nagy Mariann – Az időt őrző sárkány
Nagy Mariann – Az időt őrző sárkány

És akkor még pár kép a többi versenyző műveiről, oszlop kategóriában:

Az oszlop kategória néhány darabja
Az oszlop kategória néhány darabja

Mint az a képekből, és a rendezvényen részt vettek elmondásaiból is kiderül, minden évben fontos szerep jut az újításnak, a kulturális sokszínűségnek és tudás megosztásának. Csodás dolog mindezt támogatni, hiszen a művészet fejlődésének segítése eszköz lehet egy szabad és békés világ megteremtésében.

Szívből gratulálunk Mariannak és Rolandnak, fantasztikus eredményt értek el! Reméljük, jövőre ismét képviselik hazánkat! :)

* Köszönjük az élménybeszámolót és a képeket, melyeket Répászki Roland nagy örömmel osztott meg velünk.

** Azok a képek, amelyeket nem Roland készített, mind a hivatalos BACI oldalról származnak.

Forrás: Itt

Kérjük, add meg az adataid!

egy kis türelmet, az adatok feldolgozása folyamatban...